Őszi csodák Budapesten és környékén – gasztro- és kulturális élmények

Budapest és környéke turisztikai térség

A nyár utolsó napsugarai még simogatják az arcunkat, de a levegőben már ott van az ősz ígérete – a színesedő falevelek, a fűszeres illatok, a forró italok és lassacskán a puha pulóverek időszaka. Budapest és környéke ilyenkor talán a legszebb: a Duna partján aranyló fények, a kisvárosok főterein illatozó gasztronómiai csodák, a kastélyparkokban szüreti hangulat. Most mutatunk néhány olyan programot, amelyek annyira elvarázsolnak majd, hogy az ősz lesz a kedvenc évszakod.

Finom borok, ínycsiklandozó ételek a fővárosban és környékén

Augusztus végén, 30-án érdemes ellátogatni a Bartók Fesztre, ahol a zene, tánc és kulturális programok gazdag kínálata várja az érdeklődőket, majd szeptember 11–14. között a bor és a városi pezsgés találkozik a Budapesti Borfesztiválon. A Várnegyed impozáns kulisszái között megtalálhatók a legjobb hazai és nemzetközi nedűk, miközben élőzene, gasztronómiai kiállítók és a szezon legjobb panorámája vesz körül.

 

Innen csak egy ugrás Tata, ahol szeptember 13–14. között vár a SVÉT 15.0 program a színvonalas vidéki vendéglátás legjavával az Esterházy-kastély parkjában. Idén a magyar sajtoké és tejtermékeké, valamint mangalicáé lesz a főszerep, de számos borkülönlegességet is megkóstolhatsz. Akkor se csüggedj, ha nem épp ezen a hétvégén visz erre az utad. A festői Öreg-tó és a Tatai vár egész évben remek látványosság, kellemes időben akár körbe is sétálhatod a tavat, vagy valamelyik hangulatos kávézó teraszáról csodálhatod a tájat.

Történelmi városok és gasztronómiai kincseik

Nyár végétől Székesfehérvár is pezseg a jobbnál jobb programoktól! Szeptember közepén a Fehérvári Lecsófőző Vigasság több száz üsttel, versengő csapatokkal, fűszeres illatokkal és vásári hangulattal vár. Csupán egy nappal később pedig jön a Börgöndi Légiparádé, ahol a történelmi és modern repülők dübörgése mellett ejtőernyős ugrások, földi bemutatók és finom falatok garantálják, hogy a nap minden perce emlékezetes legyen. Kihagyhatatlan élményeket ígér a Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat is, ahol látványos koronázási szertartásjáték, zenei és színházi programok, kézműves vásár és gasztronómiai kalandok várják azokat, akik egy kicsit visszarepülnének a múltba.

 

Ha egy kis dunakanyari hangulatra vágysz, irány Vác! Augusztus 22–24. között a II. Váci Halfesztivál ínyencségei várnak, ahol a Duna ízei és a fesztivál hangulata garantáltan elvarázsol majd. Szeptember 6-án, a Lecsófesztivál idején a főtér megtelik színes csapatokkal, zenével és persze rotyogó lecsóval minden formában. Ha pedig a finom falatok után csodás panorámában gyönyörködnél, semmiképp ne távozz a városból anélkül, hogy felkeresnéd a váci Toronykilátót. Itt a Nagyboldogasszony-székesegyház északi tornyában 210 lépcsőfok vezet fel egy köztes teraszra és a torony tetejére, ahonnan páratlan kilátás nyílik a városra és a Dunára. Útközben megcsodálhatod az ország hatodik legnagyobb harangját is.

Kulturális és kulináris élmények a fővárostól egy karnyújtásnyira

Szentendrén is izgalmas programok várnak augusztus végén és szeptember elején. Augusztus 22-én a Skanzen szabadtéri színpadán a Duna Szimfonikus Zenekar filmzene koncertet ad a legnagyobb hollywoodi filmek dallamaival. Ezt követően szeptember 6-án a Skanzen Vasút Napja kínál különleges élményt a vasút és a retró hangulat szerelmeseinek: nosztalgiajáratok, különleges programok és szabadtéri kiállítások egyedülálló kombinációja várja a látogatókat. A program nemcsak különleges időutazás, hanem fotótémának is kiváló!

 

Szeptember12–14. között irány Gödöllő és a XXXIV. Belvárosi Napok! Az ősz eleji rendezvény gazdag programkínálattal, koncertekkel, folkudvarral, kézműves vásárral és esti tűzijátékkal várja az érdeklődőket.

 

Ezt a rengeteg élményt lehetetlen egyetlen hétvégébe besűríteni, igaz? A jó hírünk az, hogy ezúttal mégis lehetséges! Most minden harmadik éjszaka mellé ajándékba kapsz plusz egyet a kampányunkban részt vevő belföldi szálláshelyeken. Így még több helyre juthatsz el, még több programot próbálhatsz ki, és még több élménnyel térhetsz haza. A kedvezmény azonban csak szeptember 15-ig él, úgyhogy itt az idő a foglalásra!

 

Most tényleg nemcsak a magyar igazság jár ráadással, hanem a hazai kirándulás is!

JÁRD BE VELÜNK AZ ORSZÁGOT!