A Dél-Alföld rejtett kincse: titeket is vár Mezőhegyes és a ménesbirtok

Mezőhegyesi ménesbirtokMezőhegyesSzeged és térsége turisztikai térség

Különleges épületek, gyönyörű parkok, áradó nyugalom: Mezőhegyesen minden adott a tökéletes kikapcsolódáshoz. Itt kipihenhetitek a hajtást, közelebb kerülhettek a természethez, a helyi ménesbirtokon pedig megismerhetitek az itt kitenyésztett nóniusz lovakat is.

Mezőhegyesre érve úgy érezhetitek, mintha egy másik világba csöppennétek, ahol megállt az idő. Évszázados épületcsodák fogadnak, békét és nyugalmat árasztó parkok csábítanak relaxálásra, miközben lovak nyerítését hallhatjátok. Merthogy a város, illetve a Mezőhegyesi ménesbirtok a lótenyésztés bölcsője: innen származnak például a fenséges fekete csodaparipák, a nóniusz lovak, akikkel ma is találkozhattok a Központi Ménesudvarban és a 20-as majori Ménesben.

Ahol minden a lovakról szól

A ménesbirtokon természetesen ma is a lovaké, a lovaglásé a főszerep, épp ezért már a kezdő lovasoknak is érdemes nyeregbe pattanni (hozzáértő segítség mellett, futószárral), a család haladó lovasai, illetve lovaglóbajnokai pedig futószár nélkül is felfedezhetik a lovarda meseszép területét, ahol a híres, 36 méteres platánfát is megcsodálhatják. Ha nem ülnétek lóra, akkor is beköszönhettek nekik a lovardába. De hintózhattok, illetve kirándulhattok a pusztabusszal, vagy megcsodálhatjátok a 20-as majori Ménest, ahol szépen felújított környezetben tekinthetitek meg a tradicionális szezonális legeltetésre alapozott lótartást. A ménes kitűnő lehetőségeket biztosít a kikapcsolódásra vágyóknak, akár kerékpárral is biztonsággal megközelíthető Központi Ménesudvarból.

Közel a természethez

A lovas programok után még szeretnétek egy kicsit a természetben időzni? Akkor sétáljatok egyet a gyönyörű angolparkban a japán akácok és magas kőrisek árnyában, vagy relaxáljatok a Békás-tó partján, ahol horgászhattok is.

Közel a fürdőkhöz

Mezőhegyes önmagában is megér egy családi kirándulást, hisz csodaszép. De ha a környéket is felfedeznétek, és szívesen mennétek strandra, fürdőkbe, akkor jó hír, hogy olyan remek fürdőhelyeket találtok a közelben, mint a tótkomlósi Rózsa Fürdő, a hódmezővásárhelyi Török Sándor Strandfürdő, a szegedi Napfény- és Anna fürdők, a makói Hagymatikum vagy a Gyulai Várfürdő.

JÁRD BE VELÜNK AZ ORSZÁGOT!

label.szechenyi-2020-logo