Vizes programokban azonban nem csak a Tiszavirág sportuszodában lehet részünk Szegeden. Üljünk fel a tiszai sétahajók egyikére: a Roosevelt téri kikötőből indulva a hajó Szeged belvárosa mellett, a két híd érintésével halad egészen a Maros torkolatáig, majd az árvízi emlékmű és a Boszorkánysziget érintésével tér vissza a kikötőbe. De kajak- és kenubérlésre, sárkányhajózásra, bérlésre, néhány órás vagy akár egy-két napos vízitúrákra is van lehetőség a folyón, hiszen Szeged igazi vízi város.
A Belvárosi híd lábánál helyezkedik el a Szegedi Tiszapart, más néven a Lapos, amely a séták és a fürdés kiváló helyszíne. A mediterrán hangulatú szabadstrandon százötven napozóágy és ötven természetes napernyő várja a kikapcsolódni érkezőket, a biztonságos pihenést pedig térfigyelő kamerarendszer és vízimentő szolgálat segíti. Ha meguntuk a pihenést, a szabadstrand melletti Tiszaparti Élmény- és Kalandpark 3200 méternyi kötélpályáján és 1300 méternyi csúszópályáján gondoskodhatunk az adrenalinról, majd az 1000 méternyi lombkorona-sétányt bejárva csodálhatjuk meg a város látképét. A Tisza-parti sétát sem szabad kihagyni: az árvízi emlékműtől a Stefániáig érdemes elsétálni. A folyópart látványában való gyönyörködés közben pedig megkereshetjük a kalapos lány és a tiszavirágok szobrát. A Móra Ferenc Múzeum mögötti parkban az egykori szegedi vár Mária Terézia kapujának maradványait, Erzsébet királyné és Dankó Pista cigányprímás szobrait kereshetjük fel.
Ha pedig még mindig nem elég a vízből, sétáljunk el egészen a Szent István térig, ahol a pihenőparkban egy igazi ipartörténeti különlegesség, Magyarország első vasbetonból készült víztornya fogadja a látogatókat. A 2006-ban felújított épületben függő Foucault-inga bizonyítja, hogy a Föld forog a saját tengelye körül. Ha vállaljuk a lépcsőmászást, a fizikatörténeti kiállítás mellett a torony tetejéről nyíló páratlan szegedi panoráma lesz a jutalmunk.